تاریخ : شنبه 14 مهر 1397
کد 116

459 مورد خدمات مشاوره ای در بهزیستی مراغه ارائه شد

رئیس اداره بهزیستی مراغه با اشاره به ارائه خدمات اجتماعی از سوی این نهاد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون، 459 مورد خدمات مشاوره ای و اجتماعی برای شهروندان ارائه شده است.

رئیس اداره بهزیستی مراغه با اشاره به ارائه خدمات اجتماعی از سوی این نهاد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون، 459 مورد خدمات مشاوره ای و اجتماعی برای شهروندان ارائه شده است.

شهین صادقی  در گفت و گو با ایرنا افزود: ارائه مشاوره و ساماندهی 85 مورد همسرآزاری، 6 مورد کودک
آزاری، 59 مورد اختلافات خانوادگی، سه مورد روابط نامشروع، 250 مورد مشاوره و کسب اطلاع، 30 مورد مشاوره اعتیاد، 21 مورد مشاوره طلاق و سه مورد فراز منزل از جمله خدمات فوریت های اجتماعی 123 در این مدت بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین با حضور و ارائه مشاوره اجتماعی و روانشناسی، در 2 مورد خودکشی نیز در این شهرستان مداخله شده که به انصراف و پایان آن منجر شده است.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده بهزیستی در حوزه امور اجتماعی گفت: در 6 ماهه اول امسال 755 مستمری بگیر و چهار هزار نفر خدمات پذیر از حمایت و کمک های مالی این سازمان در شهرستان بهره مند شده اند.
وی افزود: همچنین برای 190 دانش آموز و 70 دانشجوی زیرپوشش این سازمان در مراغه، کمک هزینه تحصیلی و بسته حمایتی ارائه شده است.
وی ادامه داد: ارائه بسته های حمایتی برای 92 خانوار دارای فرزندان دوقلو و بیشتر که شامل 210 کودک بوده بخش دیگری از خدمات اجتماعی به شهروندان در این مدت است.
وی اضافه کرد: برای 165 نفر از کودکان فاقد والدین که با سرپرستی سایر اقوام زندگی می کنند، کمک مالی و بسته های حمایتی نیز ارائه شده است.
صادقی گفت: همچنین برای 15 خانوار دارای فرزند معلول کمک هزینه ساخت و نوسازی مسکن ارائه و برای 2 خانواده دارای 2 معلول نیز واحد مسکونی با حمایت خیران تامین شده است.
وی افزود: 25 کودک بی سرپرست ساکن در خانه کودکان بی سرپرست این شهرستان نیز از خدمات این سازمان بهره مند هستند.
وی اضافه کرد: همچنین در راستای بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد 2 گروه همیار با این سازمان برای ارائه خدمات اجتماعی همکاری می کنند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود 15 هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار هستند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
  • نوشته شده
  • در شنبه 14 مهر 1397
  • ساعت 11
  • توسط خانم لیوارجانی
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh