تاریخ : پنجشنبه 3 آبان 1397
کد 132

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: 6 درصد مردان و 21 درصد زنان سالمند، تنها هستند

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم اختتامیه منطقه آسیا -اقیانوسیه با تمرکز بر نقش خانواده،اجتماع و دولت در جوامع رو به سالمندی با اشاره به اینکه 15 تا 25 درصد سالمندان دچار افسردگی هستند گفت: 6 درصد مردان و 21 درصد زنان سالمند، تنها هستند.
سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم اختتامیه منطقه آسیا -اقیانوسیه با تمرکز بر نقش خانواده،اجتماع و دولت در جوامع رو به سالمندی با اشاره به اینکه 15 تا 25 درصد سالمندان دچار افسردگی هستند گفت: 6 درصد مردان و  21 درصد زنان سالمند، تنها هستند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «انوشیروان محسنی بندپی» سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم اختتامیه این همایش 2 روزه با تاکید بر ایجاد فضایی مناسب در کانون خانواده ها برای نگهداری سالمندان گفت: حمل و نقل و استقلال سالمندان از مباحث مهم است و خانواده و دولت می‌توانند در این زمینه اثرگذار باشند.
وی با بیان اینکه ۱۲۰ بنیاد فرزانگان در کشور وجود دارد، گفت: دولت با استقرار شورای ملی سالمندان و تدوین سند ملی سالمندان توانسته است اقدامات مناسبی را در زمینه سلامت، انزوا و افسردگی سالمندان انجام دهد.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در کشور ما ۶ درصد از مردان و ۲۱ درصد از زنان سالمند، تنها هستند، گفت: یکی از نقش‌های دولت توسعه بنیادهای فرزانگان است، لذا تأسیس این بنیاد‌ها موجب شده است مطالبات و نیازمندی‌های سالمندان با روند بهتری انجام شود.
محسنی بندپی، با اشاره به اینکه در ایران رشد جمعیت ۱.۲ درصد و رشد جمعیت سالمندی ۳.۸ درصد است، افزود: در سال ۲۰۳۰ سالمندان ۱۳ درصد جمعیت و در سال ۲۰۵۰ سالمندان ۳5 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.
وی با بیان اینکه تجارب کشورهای مختلف در زمینه سالمندی می تواند به توسعه و بالندگی کشور کمک کند اظهار کرد: با توجه به پیمایشی که در خصوص سالمندان در حال اجراست سعی کردیم ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سلامت سالمندان مد نظر قرار گیرد.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با اشاره به حفظ کرامت و منزلت سالمندی، استقلال و مشارکت در اجتماع سالمندانیادآور شد: در زمینه خودشکوفایی باید NGO ها و سازمان‌های مردم نهاد در کنار دولت وارد شوند تا خدمات علمی تر و کیفی تری به سالمندان ارائه شود.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 3 آبان 1397
  • ساعت 12
  • توسط مدیر پرتال
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh