تاریخ : سه شنبه 13 آذر 1397
کد 149

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی

160 هزار معلول در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری ایرنا ،مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در همایش روز جهانی معلولان تعداد معلولان استان را 160 هزار نفر اعلام کرد و گفت: 70 هزار نفر از این افراد از خدمات مستمر بهزیستی بهره مندند و بقیه نیز بر حسب نیاز از خدمات موردی استفاده می کنند. محسن ارشدزاده با بیان اینکه تا پایان سال گذشته 16 هزار نفر از معلولان کمک هزینه دریافت می کردند، اظهار داشت: با تدبیر دولت و مجلس و با اجرای قانون جامع حمایت از معلولان امسال 61 هزار نفر کمک هزینه دریافت می کنند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا ،مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در همایش روز جهانی معلولان تعداد معلولان استان را 160 هزار نفر اعلام کرد و گفت: 70 هزار نفر از این افراد از خدمات مستمر بهزیستی بهره مندند و بقیه نیز بر حسب نیاز از خدمات موردی استفاده می کنند.
محسن ارشدزاده با بیان اینکه تا پایان سال گذشته 16 هزار نفر از معلولان کمک هزینه دریافت می کردند، اظهار داشت: با تدبیر دولت و مجلس و با اجرای قانون جامع حمایت از معلولان امسال 61 هزار نفر کمک هزینه دریافت می کنند.
وی از پرداخت 10 میلیارد تومان کمک مالی به معلولان تحت پوشش بهزیستی استان در سال جاری خبر داد و گفت: ماهانه بین 100 تا 150 هزار تومان مستمری به معلولان پرداخت می شود.
ارشدزاده با بیان این‌که هم اکنون 950 بیمار ضایعه نخاعی در استان وجود دارد، افزود: بهزیستی کمک هزینه‌ نگهداری، هزینه‌ حق پرستاری در خانه و هزینه تهیه لوازم بهداشتی بیماران ضایعه نخاعی را پرداخت می‌کند.
وی از فعالیت 110 مرکز توانبخشی بهزیستی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 36 مرکز به صورت مرکز شبانه روزی مختص معلولان، سالمندان، بیماران روانی مزمن و مابقی مراکز تخصصی،به صورت روزانه فعالیت می کنند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای قانون حمایت از حقوق اشتغال معلولان در دستگاه‌های اجرایی،اعلام کرد: میزان بیکاری معلولان استان حدود سه برابر بیشتر از مردم عادی است و این موضوع یکی از مشکلات و دغدغه‌های اصلی معلولان است.
وی افزود: در خصوص اشتغال معلولان در بخش دولتی و غیردولتی از جمله اشتغال کارفرمایی و ارائه‌ تسهیلات بانکی، هر سال برنامه ریزی کرده و در راستای اجرایی شدن و تحقق آن تلاش می‌کنیم.
ارشدزاده در خصوص مناسب سازی محیط شهری و فضای ساختمان ادارات برای تسهیل تردد معلولان، اظهار داشت: جهت بهبود و مناسب سازی محیط‌ها برای رفاه معلولان به صورت جدی پیگیر هستیم ولی متاسفانه هنوز هم برخی از این فضاها برای تردد معلولان مطلوب نیست.
وی گفت: تاکنون فضاهای دستگاه‌های دولتی ۷۰ درصد مناسب سازی شده ولی این مناسب سازی در مکان‌های عمومی زیر 50 درصد است و معتقدم مناسب سازی فضاها برای تردد معلولان از لحاظ کیفیت مطلوب نیست.
ارشدزاده با بیان این‌که امسال سه میلیارد و 300 میلیون اعتبار در اختیار ما قرار گرفته و آن را در بین دستگاه‌ها جهت مناسب سازی فضاها برای تردد معلولان توزیع کردیم، افزود: پیگیر مناسب سازی فضاها برای تردد معلولان هستیم و سازمان برنامه و بودجه نیز اعتباری در اختیار ستاد مناسب سازی فضاها قرار داده تا اعتبار را با بررسی و برحسب نیاز دستگاه‌ها در اختیارشان قرار دهیم.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 آذر 1397
  • ساعت 10
  • توسط خانم لیوارجانی
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh