تاریخ : دوشنبه 22 بهمن 1397
کد 178

افتتاح 82 واحد مسکونی معلولین ومددجویان بهزیستی استان در دهه مبارک فجر

به گزارش روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی ،مدیرکل بهزیستی استان در مراسم افتتاح نمادین 5 واحد مسکونی در شهرستان اهر از افتتاح 82 واحد مسکونی معلولین و مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان در دهه فجر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی ،مدیرکل بهزیستی استان در مراسم افتتاح نمادین 5 واحد مسکونی در شهرستان اهر از افتتاح 82 واحد مسکونی معلولین و مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان در دهه فجر خبر داد.
محسن ارشدزاده در این مراسم که  با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد ؛با اشاره به تلاش بهزیستی در راستای تامین مسکن اقشار تحت پوشش این اداره کل افزود :برای احداث این 82 واحد هزینه ای  بالغ بر 29400 میلیون ریال صرف شده است که  با حمایت دولت سالیانه مسکن 600-500 خانوار از اقشار مذکور تامین می گردد.
وی با اشاره به تامین مسکن 8000 خانوار تحت پوشش بهزیستی استان در چهل سال اخیر ،تلاش ویژه ی سازمان بهزیستی جهت تامین مسکن خانواده های دارای دو عضو معلول و بیشتر را متذکر شده  و با بیان کمک بلاعوض 32 میلیون تومانی تامین مسکن به خاواده های مذکور روستایی ابراز داشت :در این زمینه تاکنون 320 واحد از این پروژه ها تکمیل و تحویل خانواده ها شده و 500 واحد دیگر نیز در دست اقدام می باشد.
افتتاح«مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی-حرکتی اوج»و شعبه شهرستانی «انجمن خانواده ناشنوایان استان» در شهرستان کلیبر از سایر افتتاحات بهزیستی استان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بود.مرکز روزانه مذکور اولین مرکز آموشی و توانبخشی معلولین جسمی –حرکتی در شهرستان کلیبر و صد ونوزدهمین مرکز تحت نظارت بهزیستی در سطح استان می باشد  که با هزینه ای بالغ بر 1725 میلیون ریاال در شهرستان کلیبر احداث شده است.
مدیرکل بهزیستی استان در مراسم افتتاح طرحها و پروزه های این شهرستان اهداف تشکلهای صنفی معلولین از جمله انجمن خانواده ناشنوایان را پیگیری مطالبات معلولین توسط خود آنها و برنامه ریزی برای آموزش ،اشتغال و کاریابی معلولین عنوان کرد.
وی با تاکید بر اهمیت وجود رابط ناشنوایان در ادرات ،اظهار داشت :هنگام به میان آمدن سخن از مناسب سازی ،اولین موضوعی که به ذهن خطور می کند ؛مناسب سازی فیزیکی می باشد  اما این واژه منحصر به این مقوله نبوده و مناسب سازی در ارتباط با ناشنوایان رنگ ارتباطی به خود می گیرد بدین معنی که منظور از مناسب سازی در این زمینه حل مشکلات ارتباطی ایشان در جامعه به ویژه ادارات جهت حل مشکلات آنان می باشد و وجود رابط ناشنوایان از شاخص های آن می باشد.
وی با اشاره به برقراری کمک هزینه معیشت برای ناشنوایان استان از سال جاری ،بر لزوم فعالیت تشکلهای صنفی ناشنوایان در راستای آشنایی و بهره گیری ناشنوایان از تسهیلات اشتغال ،تامین مسکن ،تسهیلگری ازدواج و سایر امکانات فراهم شده برای این قشر تاکید نمود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 بهمن 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم لیوارجانی
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh