تاریخ : يکشنبه 12 اسفند 1397
کد 191

آغاز به کار مرکز کاهش طلاق استان آذربایجان شرقی

مرکز کاهش طلاق استان آذربایجان با حضور آقای ارشد زاده،مدیر کل بهزیستی استان ،دکتر ارجمندی معاون دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور و نمایندگان امور اجتماعی استانداری و دادگستری استان شروع به کار کرد.
مرکز کاهش طلاق استان آذربایجان با حضور آقای ارشد زاده،مدیر کل بهزیستی استان ،دکتر ارجمندی معاون دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور و نمایندگان امور اجتماعی استانداری و دادگستری استان شروع به کار کرد.
مدیر کل بهزیستی استان در مراسم راه اندازی سامانه تصمیم (سامانه اینترنتی مرکز کاهش طلاق) با اشاره به اینکه هدف از راه اندارزی این سامانه کاهش طلاق با استفاده از ظرفیت و پتانسیل متخصصان روانشناس و مددکار در استان می باشد؛ابراز داشت : طبق این سامانه زوجهای متقاضی طلاق در ابتدا باید در سامانه تصمیم ثبت نام نمایند و طبق برنامه ریزیهای قبلی پس از نوبت دهی و ارزیابی ،زوجین جهت سازش به دفاتر مشاوره ی تعیین شده توسط اداره کل بهزیستی و دادگستری استان ارجاع داده می شوند و در صورت سازش نیازی به ارجاع به دفاتر قضایی نخواهد بود.
وی با اشاره به اینکه فعالیت این مرکز در چهار گام انجام خواهد شد ،هم اکنون در مرحله اول ،این مرکز فعالیت خود را در شهرستان تبریز آغاز نموده است و تا پایان سال 98 شاهد راه اندازی  این مرکز در کلیه شهرستانهای استان خواهیم بود.
ارشد زاده پیشگیری از تشدید اختلافات زوجین و کاهش پرونده های طلاق در داگستری را از مهمترین پیامدهای آغاز به کار این سامانه عنوان کرده و افزود:تاکنون در شهرستان تبریز ،با همکاری دادگستری و اداره کل بهزیستی استان 16 مرکز جهت ارائه خدمات مشاوره به زوجین متقاضی طلاق در نظر گرفته شده است وابراز امیدواری کرد با فعالیت این مرکز بتوان طلاق را در استان آذربایجان شرقی کنترل نموده و کاهش داد.
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی کشور نیز با اشاره به لزوم پیش بینی ساختار جدید برای حل مشکلات نهاد خانواده به دلیل تغییرات ساختار خانواده از تدوین سند تحکیم خانواده برای چشم انداز 1403 خبر داد.
وی با اشاره به تجربه موفق سامانه کاهش طلاق در استان خراسان رضوی ،مسئولیت شورای انقلاب فرهنگی در هماهنگی سازمانها در خصوص طلاق و بنیاد خانواده را خاطر نشان کرده و اطلاعات این سامانه را یک بانک اطلاعاتی جهت برنامه ریزیهای ارگانها در زمینه های مختلف از جمله کودکان طلاق،ازدواج بانوان مطلقه ،آموزش مهارتهای مورد نیاز و مواری ازاین قبیل دانست.
 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 اسفند 1397
  • ساعت 14
  • توسط مدیر پرتال
  • ویرایش شده
  • در شنبه 17 فروردين 1398
  • ساعت 07
  • توسط مدیر پرتال
نظرات شما
captcha refresh