تاریخ : پنجشنبه 7 شهريور 1398
کد 284

مراکز چندخدمتی و ارائه خدمات تخصصی در شهرستانها

مدیرکل بهزیستی استان در مراسم افتتاح «مرکز آموزش و توانبخشی معلولین ذهنی زیر 14 سال آیدین»هوراند این مرکز را یکی از مراکز چندخدمتی برشمرد که خدمات تخصصی بهزیستی در آن ارائه می گردد.
مدیرکل بهزیستی استان در مراسم افتتاح «مرکز آموزش و توانبخشی معلولین ذهنی زیر 14 سال آیدین»هوراند این مرکز را یکی از مراکز چندخدمتی برشمرد که خدمات تخصصی بهزیستی در آن ارائه می گردد.
محسن ارشدزاده در این مراسم که درششمین روز از هفته دولت با حضور معاون فرماندار شهرستان برکزار شد ؛ضمن تبریک هفته دولت مراکز چندخدمتی را از طرحهای نوین سازمان بهزیستی عنوان کرده و ابراز داشت:هدف از راه اندازی مراکز ارائه خدمات تخصصی در شهرستانها رفاه حال اقشار تحت پوشش شهرستانی و عدم نیاز به مراجعه به سایر شهرستانها یا مهاجرت جهت دریافت خدمات می باشد و بهزیستی استان در این راستا طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR)با پوشش صد درصدی روستاها و ارائه خدمات در محل اجرا گردیده است.
مسکن خانواده دارای دو عضو معلول دیگر افتتاح اداره کل بهزیستی استان در شهرستان هوراند بوده و احداث 500 واحد مسکونی در قالب تفاهم نامه با بسیج سازندگی و 500 واحد دیگر توسط اداره کل بهزیستی استان در سال جاری و توجه ویژه به تامین مسکن اقشار تحت پوشش به عنوان اولویت کاری اساسی بهزیستی از نکات مهمی بود که در سخنان مدیرکل بهزیستی استان به آن اشاره شد.

محسن ارشدزاده همچنین در مراسم افتتاح «مرکز بهبودی و اقامتی میان مدت بهشت سلامت آذربایجان»اهر بر لزوم حساسیت همه مسئولان در بحث اعتیاد تاکید نموده و با اشاره به فعالیتهای بهزیستی و سایر ارگانهای مربوطه از بهبود وضعیت استان در زمینه پیشگیری ،کنترل و در مان این آسیب اجتماعی از سال 92 تاکنون خبر داد.
وی با اشاره به فعالیت 27 مرکز اقامتی میان مدت در سطح استان ،اشتغال بهبود یافتگان را از نکات حائز اهمیت برشمرده و گفت: ایجاد کارگاههای حرفه آموزی در مراکز اقامتی میان مدت  در راستای اشتغال این قشر بوده و سازمان بهزیستی نیزبه بهبود یافتگانی که 6ماه تا یک سال از پاکی آنان میگذرد تسهیلات اشتغال اعطا می نماید.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 7 شهريور 1398
  • ساعت 11
  • توسط مدیر پرتال
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh