تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1398
کد 286

ارائه خدمات سریع و درمحل با مجتمعات خدمات بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان در مراسم افتتاح مجتمع خدمات بهزیستی روستای ذوالبین هشترود ارائه خدمات سریع و در محل را از مزایای راه اندازی مجتمعات خدمات بهزیستی عنوان کرد.
مدیرکل بهزیستی استان در مراسم افتتاح مجتمع خدمات بهزیستی روستای ذوالبین هشترود ارائه خدمات سریع و در محل را از مزایای راه اندازی مجتمعات خدمات بهزیستی عنوان کرد.
محسن ارشدزاده در این مراسم که به مناسبت هفته دولت با حضور فرماندار و بخشدار شهرستان برگزار شد ؛ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین(ع) ابراز داشت :مجتمعات مذکور تمام خدمات در حال ارائه در بهزیستی شهرستانها را در روستاها ارائه می دهند.
وی با بیان اجرای صد درصدی طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه CBR))افزود:در طرح مذکور کلیه معلولین روستایی خانه به خانه شناسایی شده و خدمات مورد نیاز برای آنها تعریف شد و خدمات قابل ارائه در محل همچون تامین مسکن ،مناسب سازی مسکن،اشتغال در منطقه زندگی خود معلولین به آنها ارائه می گردد.
ارشدزاده بابیان برنامه اداره کل بهزیستی استان جهت تامین 1000واحد مسکن برای اقشار تحت پوشش در سال جاری افزود: پروژه های بهزیستی از لحاظ ارائه خدمات به اقشار محروم جامعه حائز اهمیت می باشند و بهزیستی در تلاش است تا بتواند با توسعه خدمات در روستاها و شهرها ضریب نفوذ خدمات خود را به اقصی نقاط استان برساند.
مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول و مرکز سلامت روان راشا نیز از سایر افتتاحات شهرستان هشترود به مناسبت هفته دولت بود که مدیر کل بهزیستی استان از این مرکز به عنوان پلی بین مردم و مراکز مشاوره تخصصی نام برده و شناسایی محلات آسیب خیز ،مداخلات لازم و هماهنگی با مراکز تخصصی را ازجمله فعالیتهای این مراکز برشمرد.
ارشدزاده همچنین در اختتامیه طرح مانا (مشارکت اجتماعی دانش آموزان در آسیب های اجتماعی) نیز ،جوانان و نوجوانان را سرمایه های اجتماعی عنوان کرده و اظهار داشت :هدف از این طرح توانمند سازی دانش آموزان ،تقویت روحیه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری و کمک به همنوعان می باشد.
فرماندار شهرستان هشترود نیز با اشاره به اینکه بهزیستی متولی حمایت از اقشار متعددی که نیاز به حمایت دارند می باشد ؛گفت :افزایش چندین برابری مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی نشانگر حمایت دولت از اقشار ضعیف جامعه می باشد و امروزه خدمات آنچنان وسعت یافته است که در روستاها نیز مجتمعاتی جهت حمایت از این قشر ایجاد می گردد.
امینیان همچنین  بر توانمندسازی معلولین تاکید نموده و طرح مشارکت دانش آموزان در آسیب های اجتماعی را عامل تقویت روحیه مشارکت و مسئولیت پذیری اجتماعی دانش آموزان دانست.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط مدیر پرتال
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh