تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398
کد 392

پیام تبریک رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت فرارسیدن سال جدید

رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت فرارسیدن سال جدید پیام تبریکی را خطاب به همکاران، افراد تحت پوشش و شرکای اجتماعی و اجرائی این سازمان صادر کرد. متن این پیام بدین شرح است:

یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبر الیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال 
حول حالنا الی احسن الحال

سال ۱۳۹۸ با همه فراز و فرودهای تلخ و شیرین بی شمار به پایان رسید و اینک که به رسم همه ساله در روزهای آخر اسفند ماه، سال ۹۸ را مرور می‏ کنیم بر خود می ‏بالیم که در کسوت مددکاری از لحظات آغازین سال برای خدمت به هموطنان سیل‏ زده استان ‏های گلستان، خوزستان، لرستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و ...، زلزله زدگان استان ‏های کرمانشاه و آذربایجان‏ شرقی، خانواده‏ های داغدار سانحه هواپیمایی اوکراین و اینک هموطنان درگیر با کرونا ویروس همواره آماده بوده و برای ارائه خدمات تخصصی و حمایتی و کمک به کاهش آلام ایشان لحظه ای از پای نه ایستاده ‏ایم. افتخار داریم که با استعانت از خداوند منان و حمایت های موثر دولت محترم، براساس وظایف ذاتی و قانونی خود به عنوان اصلی‏ ترین نهاد دولتی متولی رفاه و سلامت اجتماعی کشور در بسیاری برنامه ها فراتر نیز گام برداشته ‏ایم. 

افزایش ۲۰ درصدی مستمری ماهانه مددجویان، کمک هزینه ‏های موردی، یارانه فرزندان و امدادبگیران، حق پرستاری افراد دارای ضایعه‏ نخاعی، یارانه مراکز، کمک هزینه خانواده ‏های دارای فرزند چندقلو و ... را افزایش داده ‏ایم. 

جهاد خانه ‏دار شدن جامعه هدف را با تعیین اولویت ‏ها و بهره ‏گیری از توان شرکای کاری بسیار توانمند، جان تازه داده ایم. 

یارانه مراکز غیردولتی شبانه روزی افراد دارای معلولیت، کلینیک های مددکاری، مراکز کودکان و نوجوانان، مراکز مراقبت در منزل، مراکز روزانه توانبخشی را برای اولین بار در کشور بصورت متمرکز و الکترونیکی پرداخت نموده ایم. 

در زمینه اجرای بخشی از قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و تخصیص اعتبارات مربوطه موفق بوده ایم. پویش‏ های تخصصی خیرخواهانه موفق را به همت مردم عزیز و برای کمک به رفع نیازهای مددجویان، طراحی و اجرا کردیم. کمک هزینه تامین وسایل بهداشتی مراکز و معلولین ضایعه نخاعی، معلولین شدید و خیلی شدید را تامین و پرداخت نمودیم. تعاملات بین بخشی و شبکه شرکای اجتماعی خود را گسترش داده ‏ایم، طرحی نو در انداخته و مراکز «+زندگی» را تدارک دیده‏ ایم و بسیاری اقدامات مهم دیگر که مجال بیان نیست.

هم زمان با انجام وظایف نسبت به جامعه هدف، از وظیفه مان در قبال همکاران خدوم غافل نبودیم و با پیگیری ‏های مستمر و کمک دولت محترم توانستیم به سال‏ ها انتظار و رویای پرسنل برای بهره مندی از افزایش ۵۰درصدی حقوق پایان دهیم.

با اطمینان کامل، بر این باوریم همه آنچه در بالا بیان شد محقق نمی ‏شد مگر با لطف لایزال خداوند مهربان، همت و تلاش یک یک پرسنل ساعی بهزیستی در سراسر کشور و حمایت‏ های مجموعه دولت و مجلس محترم و شرکای کاری.

شهادت جانسوز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست تروریسم دولتی آمریکا، از تلخی ‏های مضاعف سال۹۸ بود که جسم و جانمان را مالامال از غم و اندوه کرد. به روح پرفتوح و ملکوتی حاج قاسم درود می‏ فرستیم و امنیت و آرامش کشور عزیزمان را از محضر خداوند قادر متعال مسألت می نماییم. 

اینجانب ضمن تقدیر و تشکر فراوان از خدمات خالصانه و صادقانه همه همکاران محترم سازمان بهزیستی و مساعدت و همکاری دولت محترم، مجلس محترم شورای اسلامی، قوه محترم قضاییه، شرکای محترم کاری و مراکز تحت نظارت و آرزوی صحت و سلامت برای همه ایرانیان عزیز و رفع هر چه سریع تر بیماری کرونا، سالی نیکو و سرشار از خیر، برکت و شادی برای همه هموطنانم آرزومندم. 

بی ‏تردید سال ۱۳۹۹ نیز در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بویژه پایبندی کامل به سند چشم انداز و بیانیه گام دوم انقلاب، پیروی از سیاست‏ ها و برنامه ‏های دولت محترم، مصمم ‏تر از گذشته برای به زیستن آحاد جامعه تلاش خواهیم نمود. 

دکتر وحید قبادی دانا
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 اسفند 1398
  • ساعت 13
  • توسط خانم لیوارجانی
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh