تاریخ : چهارشنبه 8 مرداد 1399
کد 550

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی خبر داد:

ایجاد و گسترش 31 مهد کودک در مناطق محروم

دکتر فرگل صحاف مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۷۰ مهدهای کودک شهری و مراکز رفاه کودک وخانواده، ۴۳۹ مهد کودک روستایی و ۲۰ آدینه مهد در استان فعالیت دارند، از ایجاد و گسترش ۳۱ مهدکودک در مناطق محروم و سکونتگاه های غیررسمی و توسعه و تجهیز ۲۹ روستامهد در راستای حمایت از کودکان مناطق محروم و روستایی از سوی این مجموعه خبر داد.
وی هم چنین از پرداخت مستمری به خانواده های دارای سه قلو و بیش از سه قلو و اعطای کمک های موردی به خانواده های دارای دوقلو خبر داد.
ارائه بیش از ۲۷ هزار خدمت در حوزه درمان و بازتوانی اعتیاد
مدیر کل بهزیستی استان در ادامه ارایه گزارش خود در دومین نشست خبری با رسانه ها، در رابطه با فعالیت های انجام شده در  معاونت پیشگیری گفت: این معاونت در قالب چهار دفتر تخصصی پیشگیری از معلولیتها، پیشگیری و امور اعتیاد، مشاوره و راهنمائی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به جامعه هدف خدمات ارائه می دهد.
صحاف تشریح کرد: بیش از ۲۷ هزار خدمت در حوزه درمان و بازتوانی اعتیاد ، بیش از ۳۴ هزار مورد مشاوره حضوری، بالغ بر ۵۵ هزار مشاوره تلفنی با خط ۱۴۸۰ و نزدیک شش هزار مشاوره طلاق در سال ۹۸ صورت گرفته است.
اجرای منظم برنامه های متنوع پیشگیری
 
دکتر صحاف مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در ادامه گفت و گو با اهالی مطبوعات استان با اشاره به اهمیت پیشگیری از اختلالات جسمی و روانی، از اجرای منظم برنامه های غربالگری شنوایی، مشاوره  ژنتیک و پیشگیری از تنبلی چشم در این راستا خبر داد.
وی بیان کرد: در این راستا در سال ۹۸ بیش از ۶۲ هزار مورد  برنامه غربالگری شنوایی، بیش از هشت هزار مشاوره  ژنتیک و بالغ بر ۱۵۸ هزار مورد برنامه پیشگیری از تنبلی چشم انجام شده است.
صحاف گفت: در سال گذشته با انجام مشاوره های ژنتیک از تولد بیش از ۱۰۰ نوزاد معلول در استان جلوگیری شده است.
وی درمان و بازتوانی معتادان را از دیگر فعالیت های صورت گرفته در معاونت پیشگیری دانست و محور اصلی فعالیت ها در این حوزه را در ابتدا پیشگیری از ابتلا به سوء مصرف مواد و در وهله بعدی، بازتوانی و بازگرداندن این افراد به جامعه از طریق آموزش مهارت های زندگی و حرفه ای و توانمندسازی جامعه هدف با اعطای تسهیلات اشتغالزایی عنوان کرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 8 مرداد 1399
  • ساعت 13
  • توسط خانم لیوارجانی
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh