10:22امروز : پنجشنبه 20 مرداد 1401

تاریخ : چهارشنبه 5 دي 1397
کد 162

فعالیت 17 مرکز اورژانس اجتماعی در استان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی ، مدیرکل بهزیستی استان در همایش «مداخلات روانی-اجتماعی در آسیبهای اجتماعی با محوریت خودکشی» از فعالیت 17 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی ، مدیرکل بهزیستی استان در همایش «مداخلات روانی-اجتماعی در آسیبهای اجتماعی با محوریت خودکشی» از فعالیت 17 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان خبر داد.
محسن ارشدزاده در این همایش که به همت بهزیستی شهرستان اسکو با حضور مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی برگزار شد؛ابراز داشت :یکی از سه عامل اصلی مرگ و میر در سنسن 15-42 سالگی خودکشی می باشد و با اشاره به سیر افزایشی این آسیب در سطح جهان ابراز داشت :طبق آمارهای جهانی در سال 2016 ایران در بین کشورهای جهان در زمینه خودکشی  رتبه ی 164 را داراست.
وی با اشاره به مداخلات پیشگیرانه بهزیستی در این زمینه افزود: بهزیستی استان علاوه بر مداخله جهت پیشگیری از خود کشی توسط اورژانس اجتماعی و ارائه مشاوره تلفنی با شماره 1480  در این راستا در حال امضا تفاهم نامه چند جانبه با نیروی انتظامی ،هلال احمر ،آتش نشانی ،پزشکی قانونی ،فوریتهای پزشکی و امور اجتماعی استانداری جهت عملکرد مطلوب تر از پیش می باشد.
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور نیز با بیان اینکه امروزه  وجود اورژانس اجتماعی تبدیل به واقعیت اجتناب ناپذیر در جامعه شده است ؛لزوم تحکیم بنیاد خانواده را جهت انجام کارهای بنیادی یادآور شده و ابراز داشت :در همه ادوار تاریخ سه نهاد مهم خانواده ،دین و دولت و حکومت از عوامل موثر در بجث تقویت و تحککیم مبانی هویت ملی و انسجام اجتماعی بوده است.
دکتر جعفری همچنین با اشاره به قابلیت تبدیل آسیبهای اجتماعی به همدیگر ،تغییر سبک زندگی را از نشانه های هشدار در این زمینه عنوان کرده و توجه به زیرساختهای روانی و اجتماعی را از اهم موارد دانست.
وی همچنین اظهار داشت:در بحث تهدید به خودکشی بیشتر شاهد طیفهای جوانتر،زنان و طبقات پایین اقتصادی و اجتماعی می باشیم و این در حالی است که خودکشی های موفق بیشتر در بین افراد مسن ،مردان و طبقات بالای اقتصادی و اجتماعی دیده می شود وافزایش سالمند آزاری ،شکاف نسلی و فردگرایی در خانواده را از عوامل نگران کننده برشمرد.
در انتهای مراسم از فرماندار شهرستان اسکو،روسای ادارات بهزیستی شهرستانهای استان و مسئولین اورژانس اجتماعی توسط آقای ارشدزاده مدیرکل بهزیستی استان و مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشورتقدیر به عمل آمد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 5 دي 1397
  • ساعت 06
  • توسط خانم لیوارجانی
  • ویرایش شده
  • در شنبه 8 دي 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم لیوارجانی
نظرات شما
captcha refresh